reus.cat
cerca
Logotip Montsant
Envia   |   Imprimeix   |   Twitter   |   Facebook
19 novembre 2013
Altres
La Cartellera Diària

Cada dia les famílies de la nostra escola poden gaudir de la Cartellera Diària.

Gràcies a ella poden saber i veure què han fet els seus fills/es aquell matí a l'escola bressol, quina activitat han portat a terme en cada aula o si l'han feta conjunta amb tots els infants del centre. Aquesta informació és a través del correu electrònic personal, en forma de power point.

L' equip educatiu creiem que, tot i l'informació que ja reben les famílies amb l'agenda i amb la conversa que tenen amb la tutora dels seus fills/es cada dia a les entrades i sortides a l'escola, poder veure amb forma d'imatge el que ha passat cada matí des de casa seva,alegra i tranquil·litza a les famílies.

Sobretot, en època d'adaptació, la Cartellera Diària és una gran eina per nosaltres.

Aquest nou projecte ha estat iniciat aquest curs 2013/14, i ja hem tingut la felicitació i agraïment de les famílies que actualment han confiat amb nosaltres, portant els seus infants a la nostra escola.

Us adjuntem un model de cada aula.